16 Kasım 2013 Cumartesi

3. Ay Bilişsel Gelişim Alanı Etkinlik Planı


Gelişim Göstergesi:
 • 3.1. Parlak renkli hareket eden nesneyi bir yandan diğer yana 180 derece izler.
Öğrenme Süreci
 • 3.1. Yetişkin, bebeğin görme alanında tuttuğu nesneyi sallayarak onun dikkatini çeker. Nesne, bebeğin görme alanının bir ucundan diğer ucuna kadar hareket ettirilir ve hareket eden nesneyi 180 derece izleyip izlemediğini gözler
                                                                       
  Özel Gereksinimli Bebekler İçin Uyarlama
  • 3.1. Yetişkin, özel gereksinimli olan veya az gören bebeğin görüş alanı içinde parlak renkli nesneleri hareket ettirir. Bebek bu nesneleri 180 dereceye kadar izlemeye çalışmalıdır.
  Açıklama
  • 3.1. Nesneyi izlerken bebeğin başını sağ/sol taraftan diğer tarafa çevirerek izlemesi beklenir

  Değerlendirme
  • Bebeğin refleks kontrolü yapılır. Gelişim izleme formundaki ilgili aylara ait maddeler gözlenerek değerlendirilir. Değerlendirme sonuçlarına göre öğrenme süreçlerinde gerekli görülen düzenlemeler yapılır.
  Bu etkinlikler ve gelişim çizelgesi milli eğitim bakanlığı eğitim programından. Tüm ayların bilişsel, ince-motor, kaba-motor, sağlık, dil, sosyal-duygusal  amaç ve kazanım ve etkinlik  listesi için buraya tık tık. (Çocuğunuzun gelişim farklılıkları olabilir. Yazılanlar bilgi amaçlıdır. Kesinlik içermemektedir. Lütfen çocuklarınızla ilgili önemli  konularda sadece konunun uzmanlarından bilgi ve yardım alınız.)

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Tasarım: Sawako Kuronuma