10 Haziran 2014 Salı

Bit Tokası Nedir Nasıl kullanılır?Bit tokası diye tabir edilen üründen eczaneden aldım.3-10 lira arası değişen bu ürünler eczanede satılmakta. Yazın kızımı kurslara, yaz okullarına götürmeyi planlıyorum. Ne yazık ki bu parazit sosyoekonomik düzey, temizlik kirlilik göz etmeden toplu ortamlarda bulunuyor. Buna çocuk parkı da dahil.


Fotoğraflar örnektir öneri içermemektedir

Ben bu ürünü yeni gördüm. Bir arkadaşım bahsetti, pimpirikli anne gitti aldı. Doğal maddeler var bit tokasında kafur ve lavanta içeriyor. 6 aya kadar etkili ve kullandıktan hemen sonra özel torbasında saklamak gerekiyormuş. Ben yunuslu olanı aldım.Oğlan çocuğu kolay da kız çocuğu saçlar uzun. Bitle sirke ile ne kadar az temas ederse o kadar iyi.Tabi başka ürünler de var bit için ama bu baştan bitin gelmesini engellediği iddia ediliyor.


Dikkat edilmesi gereken 3 yaş üstünde dikkatli kullanmak, ağza almamasını sağlamak, açık yara varsa toka onun üstüne gelmeyecek. Bir de  başta dediğim gibi kutusunda saklamak.
Bana ilginç geldi bu ürün. Paylaşayım dedim (Psikolojik biliyorum ama bit ile ilgili yazarken bile insan kaşınıyor.) Mutlu kalın...

3 yıllık bit tokası deneyimim için buraya tık tık
bit tokası kullandım cok sevimliler için buraya tık tık


29 yorum:

 1. Ayyyy adı bile kötü ama böyle bir icatta biz öğretmenler için süper olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bence de özellikle okul öncesi öğretmenlerini mutlu edecek bir toka :)

   Sil
 2. İlginç, neler üretiyorlar ya..
  Umarım işe yarar..

  YanıtlaSil
 3. İlginç ama neden olmasın kediciğim için bit tasması almıştım ama insanlar için yapılması garibime gitti :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben de almıştım kedime. Kedi sahibi olunca insanın aklıma ilk o geliyor ama bildiğim kadarı ile kedi tasmasının içeriği biraz farklı :)

   Sil
 4. Geçen gün eczanede gördüm aa ne güzel tokalar alsam mı diye mıncıklıyordum annaaa üstünde bit tokası yazısını görünce hatırladım bi arkadaşım da söylemişti... dedim şimdiki bitliler bile şanslı..ben küçükken annem bitlerimi temizlerken iğrenç bi şampuan kullanmıştı saçımı başımı yolarak temizlemişti :) çok çekmiştim..
  allah korusun zor iş tokası da olsa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bit bir bulaştı mı çok zor temizleniyor. Bir de çocuğa çekilenleri de cabası. Nedenle en titiz annenin çocuğuna ilk önce bulaşır canım. Derler ya temiz saçı severmiş :))

   Sil
 5. ilk defa duydum ilginç,kızlar için iyi de oğlanları ne yapacağız canım :) o minik şeylerle hiç karşılaşmamak dileğiyle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oğlişler saç kısa çok sorun olmuyor sanırım :))

   Sil
  2. canım lavanta kolanyası döküyorlar bit için çocukların yakalarına

   Sil
 6. Merhaba iyi günler. Öncelikle annelerimize bir müjde vereyim. :) Erkek çocukları için de bit rozetimiz var. :) Bit ve sirkeden sadece kız çocuklarını korumuyoruz erkek çocukları için de ürünlerimiz var. Türkiye'nin her yerindeki eczanelerde ürünlerimizi bulabilirsiniz. :) Eğer merak edip bakmak isterseniz kız çocukları için bit tacımız da mevcut. :)
  Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. :) www.bittokasi.net

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ziyaret ettim. :) yalnız bit rozeti fotografını göremedim. Harika toka örneklerinizi gördüm ama..

   Sil
 7. arkadaşlar kızımın okulunda bit salgını var çocuğu ilaçladım ama sanırım okulda halen bitli öğrenciler var bit tokası kullananlar söylesin işe yarıyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben bir yılı geckindir kullanıyorum. hep bu zamanlar bir salgın olur nedense. geçen seneki salgında bulaşmadan atlattık. her okuldan gelişte ya da partan dönüşte. kapalı kabına koydum. umarım bu sene de bulaşmadan atlatırız

   Sil
 8. Aman dikkat edin kendinize havalar çok tehlikeli. Ufaklıklara da çok dikkat edin öpüyorum hepsini :)

  YanıtlaSil
 9. Çok güzel paylaşım olmuş. Hiç duymamıştım. Yalnız benim oğlum var erkeklere olmaz herhalde bu? Onlar için de rozet varmış yukarıdaki yorumda okudum şimdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. rozeti bu sene almam gerekecek bu sene takarım artık :))

   Sil
 10. Bende de bir bebiş var diğer çocişler gelip öperken bulaştırdılar ama daha çok kızişler tarafından bulaştığını düşünüyorum. durumu hemen kocişime anlattım. o da hemen gidip anasına söyledi. Böylece kaynanişimle sorun yaşadık.

  YanıtlaSil
 11. Bit to kaşını gece yatarken çıkarmak Gerekirmiş

  YanıtlaSil
 12. Bit to kaşını gece yatarken çıkarmak Gerekirmiş

  YanıtlaSil
 13. bit tokası takınca bit gidyomu kafamızdan

  YanıtlaSil
 14. yazınızı çok beğendik iyi çaşılışmalar dileriz

  YanıtlaSil
 15. bit tokasımı varmış? Yeni duydum nerede satılıyor arkadaşlar

  YanıtlaSil
 16. Benim 2.sınıfa giden bir kızım var iki yıldır bitle uğraşıyoruz ilk başlarda ilaç alıyorduk baş edemedik sonra çelik bit tarafı aldık bitleri sirkeleri çekip atıyor bulaşdıkça tarıyorum hemen gidiyor tavsiye ederim tek çözüm

  YanıtlaSil
 17. Benim ikinci sınıfa giden bir kızım var iki yıldır kış zamanı bizde bu problemi yaşıyoruz ilk zamanlar ilaç kullandım ama çözüm olma di sonra çelik bit taragi aldım bir günde bitleri be sirkeleri çekip atıyor tavsiye ederim bulaşdıkça taraması temizlemesi kolay

  YanıtlaSil
 18. Pire itte, bit yiğitte bulunur.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma