21 Eylül 2013 Cumartesi

Montessori Metodu KitabıErman Topbaş ın yazdığı Montessori Metodu kitabı annenin okuduğu kitaplar paylaşımında 2. kitabım. Kitapta Montessori metodu, başlangıcı, temelleri, Montessori de ev düzeni, oyuncakları, Montessori de çevre gibi daha pek çok konu var. Daha önce okuduğum  montessori kitabı daha teorik temelli idi.
Bu ise daha pratik temelli ve daha çok uygulama örneği var. (bir önceki montessori kitabı için buraya tık tık )

Bu kitabın içindeki montessori uygulamaları ve anlatımı çok iyi. Zaten pek çok montessori ile ilgili akademik makalede yazarın adınının geçtiğini gördüm. Kitabı da çok zor buldum. Baskısı yok ne yazık ki. ama emin olun bir şekilde elinize geçerse ve okuyabilirseniz çok beğeneceksiniz.


Gerek yazım dili, gerekse uygulama örnekleri çok iyi. Ev uygulamaları da montessoriyi merak eden ve uygulamayı isteyenlere hitap ediyor. Yakında ona ait uygulamaları ve ev düzeni değişikliklerimiz paylaşmayı umut ediyorum.

Bulabilirseniz mutlaka alın ve okuyun derim. Özellikle Montessori metodunun inceliklerini ve doğru uygulamalarını  merak ediyor ve hayatınıza uygulamayı istiyorsanız. Mutlu kalın...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma