2 Ağustos 2013 Cuma

Tostoraman (Gruffalo)


Tostoraman kitabımızın adı. Onunla çok güzel etkinlikler yaptık. Asıl adı Gruffalo. Yurt dışında fırtına gibi esmiş, pekçok dile çevrilmiş, yazarı Julia Donaldson Room on the Room (Süpürgenin Üstündeki Oda) ve ödül alan bu okuduğumuz kitap 
The Gruffalo'nun da ararlarında bulunduğu birçok başarılı çocuk kitabının yazarı. The Grufallo adlı bu kitabı Smarties Ödülü'nü ve Blue Peter En İyi Sesli Okuma Kitabı Ödülü'nü kazanmış.


Hikayenin kahramanı aslında bir fare tostoraman da onun hayalindeki kahraman ama sonra hikaye çok sevimli bir hal alıyor. Bu kızım çok sevdi. Onunla birlikte bir sürü etkinlik yaptık.
Farenin biri ormanın kuytusunda gezmeye çıktı.
Fareciği gören tilkinin karnı acıktı.

“Tatlı minik fındık faresi, nereye böyle?
İnime buyur da yemek yiyelim seninle.”

“Korkunç naziksin Tilki, eksik olma.
Ama yemek için sözüm var Tostoraman’a”
“Tostoraman mı? Kimmiş bu Tostoraman?”
“Bilmiyor musun? Tanıştırayım o zaman.”

Kesme boyama ve yapıştırma etkinliği yaptık. Baykuşu boyadık, tostoramanı boyadık, yılanı  boyadık. 


Oğlumda bu etkinliğe dahil oldu. Ablasıyla beraber boyadı. tabi çok sınırlı çizgilerle değil. Karalama çalışması olarak yaptı boyamayı.


Boyayı kendi aralarında değiş tokuş yaptılar. Yardımlaşmalar oldu. Kardeşler arasında  'maviyi verir mis?' gibi konuşmalar oldu. Tabi oğlum istenilen rengi değil canın istediği pastel boyayı verdi. : )

Daha yapacağımız bir sürü etkinlik var. Onlar da başka bir güne olacak, flashcardlar, artık materyal çalışmaları, kağıttan kuklalar gibi.
Aktiviteleri http://www.makinglearningfun.com/themepages/GruffaloLacingCards.html adlı siteden aldım. Sizde yararlanmak isterseniz. Mutlu kalın...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma