29 Nisan 2014 Salı

8. Ay Sosyal - Duygusal Gelişim Alanı Etkinlik PlanıGelişim Göstergesi:
 • 8. 1. Dinlediği müziğin özelliğine göre farklı tepkiler verir.
Öğrenme Süreci
 • 8. 1. Yetişkin, bebeğe farklı ritimlerde, farklı ses tonlarında ve farklı türde müzikler dinletir. Bebeği kucağına alarak dans eder. Müziğe bedensel ve duygusal tepkiler vermesini bekler. Yetişkin, müziği durdurur. Müziğin bittiğini fark etmesini sağlar ve bebeğin müziği tekrar başlatılması yönünde tepki vermesini bekler
                                                                       
  Özel Gereksinimli Bebekler İçin Uyarlama
  • Önceki aylar tekrar edilir
  Açıklama
  • Önceki aylar tekrar edilir
  Değerlendirme
  • Kucağa gelme isteğinin olup olmadığına ve sese, müziğe; ses çıkarmaya, gülmeye, hareketlere çocuğun tepki verip vermediği izlenir. Gelişim izleme formundaki ilgili aylara ait maddeler gözlenerek değerlendirilir. Değerlendirme sonuçlarına göre öğrenme süreçlerinde gerekli görülen düzenlemeler yapılır.
  Bu etkinlikler ve gelişim çizelgesi milli eğitim bakanlığı eğitim programından. Tüm ayların bilişsel, ince-motor, kaba-motor, sağlık, dil, sosyal-duygusal  amaç ve kazanım ve etkinlik  listesi için buraya tık tık. (Çocuğunuzun gelişim farklılıkları olabilir. Yazılanlar bilgi amaçlıdır. Kesinlik içermemektedir. Lütfen çocuklarınızla ilgili önemli  konularda sadece konunun uzmanlarından bilgi ve yardım alınız.)

  Hiç yorum yok:

  Yorum Gönder

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  Tasarım: Sawako Kuronuma