6 Ocak 2014 Pazartesi

Sulu Boya ile İp Baskısı


Sulu boya ile ip baskısı yaptık. ip baskısı çok basit ve çocuk için çok eğlenceli bir yol. Bir o kadar da elleri kirletiyor. Yapması da çok kolay. Bir miktar ipi tuvalet rulosuna yada havlu rulosunu kızımın ve oğlumun eline verdim. Oyunla bir çözüp bir bağlayarak, bazende çekiştirerek sardılar.
Sardılar ama ne sarış, sarma oyunu diye bir oyun keşfettiler, biraz sandalyeye sardılar, sonra vazgeçip bisiklete. etkinliği geri masaya getirmek bayağı bir zamanımı aldı. Ama aman dikkat ip verdikten sonra bir saniye bile gözden ayırmamak lazım, nede olsa tehlikeli olabilir çocuğun elindeki her şey.

Sarma işi  nihayet bulunca, boyama işine geçildi. Üzeri bolca mavi boya ile kaplandı. Önerim her renk için bir rulo. Daha temiz renkler elde ediliyor ama biz tek renk çalıştık. Bu etkinliği sonra parmak boyası ile de yaptık.

Daha koyu renkler elde edildi ama sulu boya bence daha özgür davrandı. Daha soluk ama daha güzel. Mutlu kalın...

2 yorum:

  1. bu ip baskısı hep aklımda ama bu ara boyaları kendimi düşündüğümden çıkarmadım:)tekrar hatırlatmış oldun canım sağol:)bol hareketli,heyecanlı ve güzel olmuş etkinliğiniz,ellerinize sağlık

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. ip baskısını milli eğitimin listesinden almıştık ama sevdik bizde

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma