9 Temmuz 2017 Pazar

Kahvesi ile tiryaki eden Adana Gar Kahvesi

Adana "Gar Kahve" Adana da kahve söz konusu olunca en sevdiğim mekanlarından biri. Adana da kahve ikram edilirken şöyle sorulur "gar mı normal mi " Kebapçı da bile bu soru ile karşılaşırsınız. Çifte kavrulmuş kahve ve tek çekilmiş kahve konusunda uzmanlar.
Eve girince bu kahve, mutfak mis gibi kahve kokar. Biz Antep'te yasarken Gar dan az çifte kavrulmuş kahve  alıp götürmedik. : ))Turgut Özal bulvarında ki şube, uygun fiyata kahve ikram ediyor. İkram şekli de fena değil.  En güzel tarafında hiç bozmadan 4. Kuşağa kadar bu işi yapmaları.

Başka memlekette iken hemşeriye gar kahvesi sipariş verilir, gelince memleket kokusu diye Adanalı ların yüreğini yakar. Boyle bir kahvedir gar kahvesi.  Kavurma sitilleri aile sırrı. Paylasmiyorlar kimseyle. Kaliteli nakliyat da satılır Adana garının karşısındaki ilk ve herkesin bildiği o dükkanda. Adana Gar Kahvecisinin Turgut Özal da, Kitapsan in karşısında da şubesi var.

Yolunuz Adana ya düşer se mutlaka uğrayın ve bir kahvesini için. Adana dan Gar kahvesi alıp sevdiklerinize götürün. Benim gibi tiryakisi olursanız karışmam. Mutlu kalın...


Sipariş vermek isteyenler için;
Adres – Mahfesığmaz, Turgut Özal Bulv. 123/B, 01170 Çukurova/Adana
Telefon – (0322) 202 00 12

3 yorum:

  1. Gar kahvesi ha? İlk kez duydum, 4 kuşak ve aile sırrı kavurması oluşu çok taktire şayan. Ben kahve tiryakisi değilim, aylarca içmesem aklıma gelmez ama severim, hele yeğenim çok seviyor. Yolu Adana'ya düşerse söylerim. :)))))

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. O kadar lezzetli bir kahve ki. Mandbatmaz köpüğü ile çok güzel bir kahve

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma