30 Aralık 2016 Cuma

Kokulu tas ile yıl başı hediyeleri yapmak

 Yılbaşı öncesi son boyalar. Bizim kuzular kokulu tasi boyayarak hediye etmeye karar verdi. Kokulu tas boyanır mı , ne ile boyanır nasıl görünür derseniz çocuklarımız boyayınca resimdeki gibi harika  oluyorlar. Bu kokulu taslar kartonpiyer alçı o an bulunamayınca
klasik saten alçılar ile yapıldı. Kg 50 kuruş olan ve zor kuruyan.
 Evdeki tadilattan yarim çuval saten alçı  kaldı. Boş zamanlarım kokulu taş  yapıyorum. Dostlarıma onları hediye ediyorum. Mis kokulu hediyeler oluyor. Hele kermesler, okul kermesleri. Çok satılıyor bu kokulu taslar. Cocuklar bayılıyor bunlara. Bu yaptıklarımız mis kokuları ve çocuklarımın boyamaları ile Dedelere nenelere hediye boyle olacak. Yılbaşı gecesi etkinligimizi de belirledik. Bu sefer kokusuz bol miktarda alçı modeller yapıyoruz. Evde bunları boyayacaklar süsleyecekler sonra da arkaları na yıl ve yayanın adı.
 Silikon kalıplar çok büyük yardımcımız ama eski usul plastik kalıplar da imdadımıza yetişiyor. Üç tanesini 1 tl ye kırtasiye den aldığım kalıpları iki yildir kullanıyorum. Keske daha çok alsa imizin her zaman bulunmuyor. Boyle kurumazlarsa kalorifer en büyük yardımcımız . Kokulu tas değil ise alçı kalıp yapıyor isek büyük rahatlık. Altta plastik kalıpların őn yüzlerini de çektim. Rastlarsaniz biryerlerde sakin kaçırmayın. Mutlu kalın...4 yorum:

 1. Ne güzel fikir, hem çocuklara harika erkinlik hem alanlara mis gibi hediye :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel olmuşlar.Hem sizin hem miniklerin ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. çok güzel olmuşlar. kuzucuklarımın ellerine saglık. Harika bir hediye fikri

  YanıtlaSil
 4. Ne tatlı bir etkinlik çocukken yapmayı çok severdim :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma