14 Kasım 2014 Cuma

Böcek korkusunu yenmek


Kızım biraz böceklerden korkuyor. Korkusundan biraz uzaklasmasi için oyun hamuru ve sürüngen oyuncakları ile etkinlik yaptık.  Oyun hamur lari ile kalıpları ni çıkardık.  Böceklere bol bol dokunur.  Kalıplarını çıkardılar.  Bol bol eğlendi ler.  Böcekler konusunda az da olsa korkularını azalttığını düşünüyorum.  Yılanlar kertenkele r neyse ama hamam böceğine dokunmak bana bile fazla geldi ama neyse... Mutlu kalın. ...16 yorum:

 1. Guzel fikir oyuncaklara elliyo gerceginde agliyo denedik biz bu yontemi senin kuzularda ise yarar insallah canisi

  YanıtlaSil
 2. İnşallah biraz uzaklaşmışlardır korkularından.Emeğinize sağlık...

  YanıtlaSil
 3. Bırak çocuğu ben bile dokunamam :))))) ama güzel fikirmiş oyuncaklarla böcek korkusu yenmek:)
  çok şükür Ankara'nın havası kuru ve soğuk ondan mıdır kaç eve taşındıysak hiç böcek görmedim yıllarca
  ama İstanbul felaketti...:(

  YanıtlaSil
 4. Benimde ciddi tiksinti duyduğum bir şeydir böcek.. Ama bu korkuyu yenebilmek lazım, o zaman hata daha yaşanır olacak muhtemelen..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim de midemi kaldırıyor sevili nur salkımı

   Sil
 5. Çocukların odasında gördüğüm kurumuş bir çiyana, çocuklar bunu toplamamışlar bak diyerek el attığım günü hatırladım birden. Iyk:-)

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir etkinlik olmuş. Benim kızım da böceklerden korkuyor ancak korkusunun aksine bu hayvanların hatta farenin bile plastik oyuncaklarına bayılıyor. Çocukları anlamak bazen zor oluyor. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 7. ayyy ben çok korkarım hatta fenalaşabilirim aniden üstümde yakınımda görürsem :( önce ben yenmeliyim ama hiç niyetim yok...

  YanıtlaSil
 8. Benim en kötü kabuslarım bile böcekler üzerine kurulu :( İnş. kızın bu korkusunu yenebilir ben bu yaşıma geldim hala yenemedim :(

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Tasarım: Sawako Kuronuma